۲ مطلب در مهر ۱۳۹۴ ثبت شده است

برنامه ریزی مطالعاتی و مشاوره المپیاد فیزیک ایران

برنامه ریزی کلی : ایرانفو یک برنامه ریزی کلی برای استفاده دانش پژوهان علاقمند به شرکت در المپیاد فیزیک ارائه میکند که برای دانش آموزان هر سه مقطع اول، دوم و سوم دبیرستان قابل استفاده است.

بدین صورت که زمان شروع مطالعه برای المچیاد فیزیک، به چهار قسمت تقسیم شده است :
  1. نوروز اول : نوروز سال اول دبیرستان
  2. تابستان اول : تابستان بین سال اول و دوم دبیرستان
  3. نوروز دوم : نوروز سال دوم دبیرستان
  4. تابستان دوم : تابستان بین سال دوم و سوم دبیرستان
دانش پژوهان با توجه به زمان شروع فعالیت خود، می توانند از زمان مناسب در برنامه ریزی استفاده کنند.
توجه داشته باشید که این برنامه ریزی کلی بوده و باعث آشنایی دانش پژوهان با پیش نیازها و زمانبندی مباحث می گردد و دانش پژوهان با توجه به علائق و وضعیت خود می توانند آن را تغییر دهند.
 
 برنامه ریزی کلی مطالعه المپیاد فیزیک ایران - حجم: 90.6 کیلوبایت
۱۰ مهر ۹۴ ، ۱۸:۵۰ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مهدی حیدری
جمعه, ۱۰ مهر ۱۳۹۴، ۰۶:۴۷ ب.ظ مهدی حیدری
المپیاد یا کنکور؟ مسئله این است !

المپیاد یا کنکور؟ مسئله این است !

یکی از انتظارات مشترک اولیا و دانش­آموزان از مدارس، موفقیت در کنکور سراسری است. دانش­آموزانی که واقعاً برای المپیاد فعالیت می­کنند، حتی اگر به هر دلیلی موفق به کسب هیچ مدالی هم نشوند نسبت به دیگر دانش­آموزان درک عمیق­تری از دروس داشته و طبیعتاً در دوره­ی پیش­دانشگاهی و کنکور موفق­تر از سایرین خواهند بود. 

 

 

برای مثال دانش­آموزی که به طور جدی برای المپیاد فیزیک در حال مطالعه و تلاش است، به دروس اصلی رشته ریاضی فیزیک در کنکور به طور کامل مسلط می­شود و هیچ مشکلی در مورد آنها نخواهد داشت. این دروس شامل فیزیک دبیرستان و پیشدانشگاهی، ریاضی 1 و 2 دبیرستان، هندسه 1 و 2 دبیرستان، حسابان سوم، حساب دیفرانسیل پیشدانشگاهی و قسمتی از هندسه تحلیلی پیشدانشگاهی است. پرواضح است که دانش آموزی که تا پایان سال سوم متوسطه این موارد را در سطح بالایی از کتب درسی مطالعه و تمرین کرده و سؤالات سطح بالای المپیاد را حل کرده باشد، حتی در صورت عدم قبولی در مرحله دوم المپیاد، هنگام مواجهه با سؤالات تستی کنکور به راحتی از پس آن­ها بر خواهد آمد و موفقیت او در کنکور تقریباً تضمینی است.

 

 

از طرفی مطالعه برای هر یک از المپیادهای علمی، باعث افزایش قدرت درک و تحلیل دانش­آموزان می­شود و توانایی یادگیری آن­ها را به طور چشم­گیری افزایش می­دهد که باعث موفقیت دانش­آموز در کنکور و حتی در مراحل بعدی تحصیلی دانشگاهی خواهد شد.

ادامه مطلب...
۱۰ مهر ۹۴ ، ۱۸:۴۷ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مهدی حیدری